Hızlı yüklenen bir web sitesi neden daha iyi kabul edilir?

Web sitesinin yüklenmesinde 1 saniyelik gecikme süresi, müşteri memnuniyetinde% 16’lık bir düşüşe,
dönüşümde% 7’lik düşüşe ve% 11 daha az sayfa gösterilmesine yol açar ve kullanıcıların % 40’ının
yüklenmesi 3 saniyeden uzun süren bir web sitesinden ayrılır . İleri teknolojiler sayesinde,
web sitelerini olabildiğince gösterişli hale getirmek, web sitelerinin hızından büyük ölçüde
ödün veren yaygın bir eğilimdir. Öyleyse çözüm nedir, daha çekici bir web sitesinden ödün vermek
ya da yükleme hızı pahasına çekici bir web sitesi almak mı? Çözüm, Web Sayfalarınızın yükleme
süresini kısaltan birkaç kullanışlı ipucunda yatar. İşte bunlardan birkaçı.

Bant Genişliğini Azaltın:

Genellikle 100kb ve daha büyük olan daha büyük yüksek kaliteli sayfalar çok büyük ve çok yavaştır. Sayfaların hızlı yüklenmesini sağlamak için en iyi yol, bunları “Sıkıştırma” olarak bilinen bir teknikle sıkıştırmaktır. Sıkıştırma, sayfaların Bant Genişliğini azaltır ve daha sonra HTTP yanıtını azaltır. Dosyanızı hızlandırmak için en iyi seçeneklerden biri, Gzip’i destekleyen tarayıcılar aracılığıyla İnternet seyahatlerindeki toplam trafiğin% 90’ından fazlasını Gzip biçiminde sıkıştırmaktır.

Kaynakların Küçültülmesi:

Şüphesiz, WYSIWYG kaynakları, geliştiricilerin bir web sayfası oluşturmasını çok kolaylaştırır, ancak bazen web sitesinin hızını bir dereceye kadar yavaşlatan karmaşık bir kod oluştururlar. Her kod parçası sayfanıza hacim eklediğinden, tüm ekstra satırları ve boşlukları ortadan kaldırmak çok önemlidir, böylece sayfalarınız olabildiğince temiz hale gelir. HTML’nin optimize edilmiş sürümü için, JavaScript ve CSS’yi küçültmek için PageSpeed ​​Insights Chrome Extension’ın yardımından yararlanabilirsiniz. Closure Compiler, JSMin ve YUI Compressor için.

Optimize Edilmiş Resimler:

İçeriğinizdeki büyük boyutlu resimler, web sayfanızın hızını düşürmek ve önemli ölçüde azaltmak için sonsuza dek sürer. Telaşa gerek yok! Sizi bu sorundan kurtaracak birçok akıllı resim düzenleme aracı vardır. Bu araçları kullanın ve resimlerinizi doğru boyutta kırpın ve mümkün olduğunca küçük tutun. Ayrıca, son kabul edilebilir seviyeye kadar renk derinliğini azaltın ve görüntü yorumlarını azaltın.

Dünyanın en çok kullanılan PHP/CMS (Content Management System) yazılımı WordPress, pek çok kişisel ve ticari sitenin alt yapısı durumunda. Gerek stabilitesi, gerekse SEO özellileri nedeniyle oldukça yaygın bir kullanıma sahip. Ancak buna karşılık bu sistemin bir dezavantajı bulunuyor. WordPress statik kodlu sitelerin tamamından daha fazla sistem kaynağı ve internet bandı kullanıyor. Dolayısıyla WordPress siteler doğru yapılandırılmazsa oldukça ciddi hız problemleri yaşanabiliyor. WordPress web sitesi hızlandırma nasıl yapılır? Sorusuna bu sayfada cevap arayacağız. Uygun Sunucuda Barındırma Yapın Her şeyden önce sitenizi WordPress ile uyumlu bir hosting hesabında barındırdığınızdan emin olun. Sitenizin kurulumu ve diğer tüm uygulamalardan önce doğru hostingi seçmek geliyor. Eğer hazırda kurulu bir siteniz varsa, sunucu özelliklerini kontrol etmeli, servis sağlayıcıya wordpress özelliklerini karşılayıp karşılamadığını sormalısınız. Eğer henüz kurmadıysanız, WordPress Hosting olarak satılan paketleri tercih etmeniz doğru olacaktır. Kurulu siteleri de yine bu sunuculara taşıyabilirsiniz. Bazı servis sağlayıcılar ücretsiz taşıma hizmeti de vermektedir. Kodlama hatalarından kurtulun Sitenizde daha önce kurulan eklentiler nedeniyle yavaşlama olabilir. Tarihi geçmiş, yani güncelliğini yitirmiş eklenti ve temalar da yine yavaşlamaya sebep olabilir. Ayrıca korsan temalar ve eklentiler de kodlama hatalarına neden olabilir. Bu nedenle temiz bir sisteme sahip olmak için; Legal Eklentiler Kullanın  Düzenli güncelleme yapın (Kaynak kodlar, sunucu özellikleri, temalar vb.) Eklenti çakışmalarını giderin Kod hatalarını giderin Scriptleri Azaltın Sitenizin görsel etkinliklerini düzenlemek ve eklentileri çalıştırmak için her sayfa yüklemesinde CSS ve java Scriptleri çalışır. Bu kodların aslında her yüklemede çalışmaları gerekli değildir. Sitenizi belirgin oranda yavaşlatan bu eklentilerin sadece gerekli olanlarının çalışmasını sağlamak sitenizi hızlandıracaktır. Bunun için eklentileri kullanabilirsiniz. JS Kombine etme, Css Kombine etme gibi seçenekleri kullanarak bu kodları küçültebilirsiniz.  Sıkıştırma Özelliğini Açın GZIP sıkıştırması, kodlarınızın açık biçimde yüklenmesini engeller ve çok daha hızlı bir yükleme sonucu elde edilir. Bu özellik kimi sunucularda otomatik olarak açıktır. Kimi sunucularda ise özel olarak kodlanması gerekebilir. Yine eklentiler aracılığı ile bu sorunu çözebilirsiniz. Örneğin…

Devamını Oku

The post WordPress Web Sitesi Hızlandırma Önerileri appeared first on My CMS.

CMS ya da .ASP, web sayfalarını kolayca ve hızlı bir şekilde oluşturmak, yönetmek, tasarlamak ve yayınlamak için bir dizi entegre araç içeren gelişmiş bir yazılım paketidir. .ASP tabanlı web sitelerinin sayısındaki artış, takip eden bir dizi faydaya bağlanabilir.   Kodlama Yeteneği Gerektirmez Bir CMS kullanmanın en büyük avantajı, Kodlama Becerilerinin web sitesini korumak ve güncellemek için gerekli olmamasıdır. Word dosyalarını düzenleme konusunda makul bir anlayışa sahip olmayan teknik / geliştirici olmayan personel, CMS kullanılarak dakikalar içinde geliştirilen ve tasarlanan web sitesinde içerik oluşturabilir, düzenleyebilir, tasarlayabilir ve yayınlayabilir.   Kolay yönetim CMS, düzenli içerik güncellemeleri talep eden web sitelerinin kolayca yönetilmesini sağlar. Örneğin, e-ticaret mağazalarının, bloglarının vb. Teknik olmayan içerik editörleri, web sitesi sahiplerinin web sitesi sahiplerinin kaydetme saatleri boyunca otomatik olarak yansıtmasını sağlamak için CMS’de web tabanlı bir yönetim paneline kolayca giriş yapabilir.   Hızlı Yayına Alınabilir Bir CMS’nin, web sitesi sahiplerinin bir tasarımcının, geliştiricinin ya da diğer teknik personelin yardımı olmadan web sitesindeki içeriği doğrudan güncellemelerine izin vermesi göz önüne alındığında, web sayfası çok daha yüksek bir hızda “canlı” hale gelir. Daha hızlı yanıt süresiyle, işletmeniz rekabet avantajı elde eder.   Web Sitesinin Görünümü ve İşlevsellik Üzerinden Yüksek Derece Kontrol Etkili temalar, şablonlar ve modüller sayesinde CMS’ler, bir web sitesi tasarlamada ve geliştirmede yüksek grafiksel esneklik, yapısal esneklik, SEO yetenekleri ve genişletilebilirlik sağlayarak onlarla önceden paketlenmiş olarak gelir. Ayrıca, CMS web sitesi tasarımınızın özel ihtiyaçlarını karşılamak için kişiselleştirilmiş çözümleri tercih edebilirsiniz.   Kullanıcı ve Erişim Tanımlama Kolaylığı Belirli kullanıcı profilleri oluşturabilir ve belirli kullanıcıların web sitesinin tasarımını veya belirli bölümlerini CMS ile değiştirmesine izin verebilirsiniz. Değişiklikler otomatik olarak “yayınlanmaya” başlayabilir veya yetkilendirmeye yönelik incelemelerden geçebilir. İçerik kalitesini tehdit etmeden, web sitesinin büyümesi için çeşitli içerik katılımcıları ile çalışabilirsiniz.   Geliştirilebilir Yazılım CMS’ler, bir web sitesinin tasarımını geliştirmek ve işlevlerini genişletmek için eklentilerin ve modüllerin kolayca kurulmasını sağlar.

Kurumsal Web Tasarım

Kullanıcıların %51 ‘i akıllı telefondan web sitelerine bağlanarak, ihtiyacı olan websitesi veya sosyal medya hesabına erişiyor. Geçen yıl yapılan pazar araştırmasına göre firma veya son kullanıcılar hizmet alacakları ve/veya ürün alacakları partnerlerinin mutlaka web sitelerini ziyaret ediyor. Aynı araştırmada kullanıcıların üzde 40’ı firmaların kurumsal web sitelerindeki fotograf ve bilgileri koşulsuz kabul ediyor.

Bu analiz ve araştırmanın sonucunda firmanızın müşteri potansiyelinin minumum %40 ‘ı websitenizde geçiyor. Kurumsal web tasarım ajansı firmanızın hedef kitlesine en uygun tasarımları ve içerikleri hazırlayarak , potansiyel müşterilerinize en profesyonel yaklaşımı belirler.

Profesyonel Kurumsal Web Tasarım da Bulunması Gereken Özellikler

Profesyonel kurumsal web site tasarımı ; web site tasarlanırken tema, hazır yapılardan uzak durularak, firmaya özel tasarıma sahip olmalıdır. Kopya , hazır tema veya basit tasarımlar kalitesiz ve ucuz hissini uyandırır. Unutmayın ki müşterileriniz çok araştırıyor rakiplerinizi inceliyor, kalitesiz tasarımlar firma prestijinizi sarsar.

Hızlı Sağlam yazılım, hazır temalar, hazır scriptler website altyapınıza çok fazla yük bindirerek, sitenizin yavaş olmasına sebeb olur. Kullanıcılar google verilerine göre açılması 2 saniyeden uzun süren kurumsal website ‘yi ziyaret etmeden çıkıyor.

Kurumsal web tasarım güvenliği ; web sitenin güvenliği çok önemlidir. Altyapı yani yazılım ve veritabanı bağlantılarınız dış saldırılara karşı korunmalıdır. Özellikle spam form etkileşimleri ile site trafiğinize erişim kapanabilir.

Mobil uyumluluk ; web siteniz telefon ve tablete göre özel olarak tasarlanmış görsel tasarıma ve web site yazılımına sahip olmalıdır.

Yönetilebilir web tasarım ; web siteniz ne kadar güncel ve trendi takip ederse okadar verimli bilgi paylaşırsınız. Verimli bilgi hem müşteri sadakati ve iş gücünü azaltmak için önemlidir hemde arama motorları için kritik öneme sahiptir.
Kurumsal web tasarım ajansı seçimi; kurumsal websiteniz hazırlanıp yayına girdikten sonra, siteniz teknik desteği, hosting, domain takibi, güncelleme ve yeni entegrasyonlar için ajansınız ile devamlı etkileşim halinde olacaksınız. Ayakları yere basan istediğiniz zaman ulaşabileceğiniz , hizmet kesintisine uğramayacağınız ajans seçimi hayati önem taşımaktadır.

Arama motoru uyumluluğu , dünyanın en pahalı ve en kaliteli hizmetine sahip , çok lüks bir otel yapın ve bu otel kimsenin bilmediği bir dağın başında olsun, Hiçbir müşterinin ulaşamadığı bir otel hiç işe yaramayacaktır. Aynı şekilde müşterilerinizin ulaşamadığı bir kurumsal website ne kadar profesyonel olursa olsun başarısız bir proje anlamına gelmektedir. Arama motorları ile yüzde 100 uyumlu olan, arama motoru dostu kurumsal web site alt yapısı hayati öneme sahiptir.

 

Dijital Pazarlama Ajansı; basit bir ifadeyle, dijital çağda pazarlamanın değişen ihtiyaçlarını karşılamak için gelişen bir reklam ajansıdır.

 

Dijital Pazarlama Ajansları, yeni teknoloji ve modern pazarlama teknikleriyle birlikte grafik tasarım, metin yazarlığı, web tasarım ve video içerikleri bir araya getiriyor. Dijital Ajanslar hızlı değişen dijital dünyada ihtiyaçlarınızı sanat, mühendislik ve yenilikçi fikirlere çözmeyi amaçlar.

 

Dijital Pazarlama Ajanslarının Hizmet Alanları Nelerdir?

 

Bir Dijital ajanstan ne tür hizmet alabilir sorusunu yanıtlamak gerekirse genel olarak aşağıdaki hizmetleri “Tam Hizmet Dijital Ajansı”ndan temin edebilirsiniz; Web sitesi tasarımı ve geliştirme, mobil uygulama tasarımı ve geliştirme, arama motoru pazarlaması (tıklama başına ödeme, yeniden hedefleme), arama motoru optimizasyonu, sosyal medya pazarlaması, içerik oluşturma, çevrim içi müşteri adayı oluşturma, çevrim içi marka geliştirme ve yönetimi, medya kampanyaları, video, e-posta pazarlaması, mobil kampanyalar, logo ve kurumsal kimlik tasarımı.

 

Günümüzde bir markanın başarısı dijital platformlardaki varlığı ile ölçülmektedir. Beğeniler (like), izlenme sayıları, paylaşma oranları, SEO Sırlamaları ve etkileşim oranları bunlardan sadece bazıları. Dijital alanda başarıya ulaşmak için kullanılan iletişim kanallarını ve dijital araçları yakından tanıyıp derinlemesine incelemek gerekir. Dijital platformlardaki yüksek etkileşim oranı bir markanın başarılı dijital pazarlama stratejisi uyguladığının göstergesidir. Unutulmamalıdır ki yüksek etkileşim eşittir yüksek kar oranı demektir ve geleneksel pazarlama stratejileri ne yazık ki dijital platformlar için yetersiz kalmaktadır.

 

Dijital Pazarlama Ajansı ile Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Dijital Ajanslar, yalnızca ilgilendiğiniz kitleyi hedefleyen uygun maliyetli çözümlerde uzmanlaşmıştır.

Dijital Pazarlama Ajanslarından alacağınız hizmetlerin nerdeyse tamamı ölçümlenebilir ve objektif olarak değerlendirebilirsiniz. Size sunduğu hizmetler için dijital platformlarda ölçüm mekanizmaları mevcuttur. Böylece hangi kampanyaların veya iletişim araçların ne kadar geri dönüşü olduğunu görebilir ve çıkan sonuçlara göre reklam bütçelerinizi yeniden düzenleyebilirsiniz.

 

Başarılı Dijital ajanslar kendilerini sürekli yenilerleler güncel trendleri takip eder ve müşterilerinin ihtiyaçlarına göre yeni pazarlama stratejilerle çözümler sunar, sürekli farklı branşlara hizmet verdiklerinden dolayı birçok mecra ile etkileşim halindedirler. Böylelikle hangi Pazarlama yöntemi hangi alanda kullanılması gerektiğini, hangi hedef kitleye hangi dili kullanmaları gerektiğini daha iyi görebilirler.

 

Doğru Dijital Ajans İle Çalışmanın Önemi

Çoğu geleneksel Ajanslar, Dijital Pazarlama Alanında başarı gösterecek Donanım ve bilgi birikimine sahip değillerdir fakat size ürün veya hizmetlerini satmak istediklerinde Dijital Pazarlama alanında da etkin olduklarını söylerler. Örneğin bir Grafik Tasarım Ajansı ne kadar iyi tasarım çıkartsa da müşteri etkileşimi, mobil kullanıcılar veya sosyal medya kanallarında uygulanması gereken pazarlama stratejilerine hakim olmayabilirler.

Yanlış seçilmiş bir Ajans size zaman, para ve en kötüsü, büyüme fırsatlarını kaybetmenize neden olabilir. Paradan tasarruf etme endişesiyle verilmiş yanlış bir karar işlerinizin ve hedeflerinizin yarım kalmasına sebep olabilir, nitelikli ve işinde uzman bir dijital ajans için ek kaynaklar ayırmak işletmeniz, markanız ve sinirleriniz için daha iyi bir tercih olacaktır.

İNSTAGRAMDA TANITIM YAPMA

instagramda tanıtım yapma için bir ajans ile çalışabilir veya kişisel olarak instagramda reklam verebilirsiniz. Ajans ile kişisel reklam farkları nelerdir ? Sosyal medya ajansı ile çalışmak size ne kazandırır veya kaybettirir ?

İnstagram dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Geçen yıl itibari ile 1 milyar aktif kullanıcı sayısı ve 64 milyon türkiye kullanıcı sayısı bulunmaktadır. Türkiye Amerika ve hindistandan sonra en yüksek instagram aktif kullanıcı sayısına göre 3. ülke olmuştur.

İnstagram’da günlük 120 milyon fotograf paylaşılıyor, etkileşim sayısı düşünüldüğünde instagramda tanıtım yapma mantıklı ve gerekli bir pazarlama yöntemi oluyor.

İNSTAGRAM TANITIMINDA DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

 • Kurumsal ve ayakları yere basan bir marka / kurumsa sayfasına sahip olmalısınız.
 • Hedef kitlenizin demograjik bilgilerini analiz ederek, belirli alanlara yoğunlaşmalısınız
 • Yüksek kaliteli ancak efekt ile ile boğulmamış, gerçek dikkat çekici içeriklee sahip olmalısınız.
 • Belirli seviyede takipçi ve begeni sayısına sahip olmalısınız.
 • Bu aşamalardan sonra instagram tanıtımı yapmak için Facebook business manager’a sahip olmalısınız. İnstagram facebook tarafından satın alındıktan sonra facebook bünyesinde yönetilmektedir.
 • Her ne kadar intagram geçen yıl , uygulama üstünden reklam yapmanızı sağlasada, reklam koşulları ve özelliklerini kullanabilmek için facebook manager kullanımında aktif olmalısınız.
 • Reklam yapmak istediğiniz sayfa  sosyal medya yönetimi ile güçlü ve müşterilerin dikkatini çeken yapıda olmalıdır.

İNSTAGRAMDA REKLAM YAPMA veya  ” instagramda tanıtım yapma ” PÜF NOKTALAR

İnstagram reklam yönetimi geçen itibari ile türkiyede çok fazla değişiklik geçirdi. Reklam politikaları fiyatlandırma, lokasyon ve hedef analizleri değiştirildir. 1 ıl önce 1 birim olan reklam fiyatı şuan itibari ile 20 katı civarına çıktı. Dolayısı ile reklamlarınızda, reklam yönetimine dikkat etmeniz hayati öneme sahip durumdadır.

İnstagramda temel hedef belirtme çok önemlidir. Reklamınızı yapacağınız hedef kitlenin lokasyonu ,  yaşı, cinsiyeti , hatta ekonomik ve kullandığı telefonlara kadar seçebiliyorsunuz. Eğer iyi hedef belirtmez iseniz instagramda boşa reklam ve daha az etkileşim alırsanız.

İnstagramda reklam verirken profesyonel destek ile sosyal medya ajansı ile ortak çalışma yapabilirsiniz.

Bu sayede dikkat çeken fotograf tanıtımı, video ve hedef kitleyi harekete geçirecek gösterim başına etkileşim oranını yükseltecek reklam hazırlatabilir veya hazırlayabilirsiniz.

Düşük kaliteli , alakasız ve özverisiz reklam tasarımları sizi hedefinizden çıkararak reklamınızın etkileşim oranını düşererek , tanıtım çalışmanızı başarısız hale getirecektir.

İnstagram Reklam Yapma Hedefleri

 • Websitesi trafiği
 • Website etkileşimleri
 • Sayfa gönderi etkileşimi
 • Yeni hedef müşterilere tanıtım
 • Yerel pazarlama ile farkındalığı arttırma
 • Yarışma ve anket gibi form doldurma amacı ile yapılan tanıtım çalışmaları
 • Yayınlanan video ve fotograflara görüntülenme ve begeni kazandırma
 • Potansiyel müşteri bulma
 • Potansiyel talep formu doldurma
 • Son eklenen özellik ile whatsapp ve dm ile müşterilerden mesajlaşma
 • Uygulama tanıtımı ve download hedefi belirleme

Hedeflerinizi belirledikten sonra instagram tanıtımı yaparak, format seçimi ile bütçenizi aylık veya günlük bazda belirleyebilirsiniz. Unutmayın ki sosyal medya yönetimi yapılmamış bir sayfaya yönlendirmek yanlış bir strateji olacaktır. Reklam ve tanıtım çalışmalarından önce sayfanızı güvenilir kurumsal yapıya kavuşturmalısınız.

Binlerce Site WordPress Yeni Sürümünde Hata ile Karşılaştı!

WordPress 5.5 sürümündeki binlerce siteyi etkileyen bir hata ortaya çıktı. WordPress güncelleme sonrası hatalar, kritik bir hata oluştu, güncelleme sonrası site çökmesi gibi problemler  sıklıkla karşımıza çıkıyor. Bunun çözümünü yazımızda paylaşıyoruz.

WPBakery Builder, Elementor gibi pluginler WordPress 5.5 güncellemesinden sonra hatalarla karşılaştılar. Bunun sebebi   Jquery Migrate desteğinin yeni wordpress sürümünde kaldırılmasından kaynaklanıyor.

Binlerce Site WordPress 5.5 Sürümünde Hata ile Karşılaştı!

Panik yapmanıza gerek yok! Binlerce WordPress kullanıcısı aynı sorunu yaşadı. Bu durum  JQuery sorunları ile alakalıdır. Yapmanız gereken tek şey WordPress’in bu sorunu yaşayanlar için yayınlamış olduğu “Jquery Migrate” eklentisini kurarak çözmek olacaktır.

JQuery Migrate Helper eklentisini etkinleştir eklentisini buradan indirebilirsiniz. https://wordpress.org/plugins/enable-jquery-migrate-helper/

WordPress 5.5 Tema Düzenleme Hatası

WordPress 5.5 sürümlerini indiren bütün sitelerde farklı özelliklerde hatalar oluşmaktadır. Sebebi ise eski wordpress temalarının 5.5 için uyumlu olmaması. Tema düzenleme hatası, WpBakery Page Builder, Elementor, Visual Composer vb. tema düzenleme pluginlerinin sayfa düzenlenmesi sırasında verdiği hatadır. Sayfa düzenlerken “Ajax Url tanımlanmadı hatası” alınır. Ya da sürükle bırak tarzı eklentilerin hiçbir fonksiyonu düzgün çalışmaz.

Bu hatayı yukarda bahsettiğimiz gibi “Enable jQuery Migrate Helper” eklentisiyle çözebiliriz.

WordPress  Wp Admin Beyaz Sayfa Sorunu

WordPresste eğer beyaz ekran hatası alıyorsanız bunun sebebi kurmuş olduğunuz eklenti olabilir. Bu sorunu çözebilmek adına Ftp programına erişip plugin dosyasının adını değiştirerek eklentileri tek tek pasif etmek yerine toplu bir şekilde devre dışı bırakmış olur ve daha hızlı işlem yapabiliriz.

 • Filezilla programı ve cpaneldeki dosya yöneticisi ile wordpress çekirdek dosyalarınıza (wp-admin, wp-content, wp-includes klasörlerinin olduğu klasöre) erişim sağlayın.
 • Bir sonraki adımda wp-content dosyasının içerisine girmeniz gerekiyor.
 • Wp content dosyası içindeki plugins dosyasının adını değiştirmeniz, eklentileri devre dışı bırakmanız konusunda yardımcı olacaktır.

jQuery Migrate Eklentisi Nasıl Kurulur?

WordPress admin paneline girdikten sonra Eklentiler>Yeni ekle> Enable jQuery Migrate Helper arama yerine arattıktan sonra eklentiyi kurup aktif edebilirsiniz.

5 Adımda WordPress 5.5 Sürümü Nasıl İptal Edilir?

 1. WordPress admin paneline giriş yapın.
 2. Eklentiler > Yeni eklenti ekle kısmına WP Downgrade yazın.
 3. Karşınıza çıkan WP Downgrade eklentisini kurup aktif edin.
 4. Eklentiyi aktif ettikten sonra ayarlar kısmına girip “WordPress Target Version” kısmında bir önceki versiyon olan 5.4.2’ e çevirebilirsiniz.
 5. Değişiklikleri kaydedip WordPress 5.5 olan sürümünüzü 5.4’ e çevirmiş olacaksınız.

SEO DANIŞMANLIĞI

SEO Danışmanlığı ile 1ay içinde Google’da 1. sayfada1. sıraya

Yükselebilir misiniz? hem evet hem HAYIR!

Gerçekçi iseniz çalışabiliriz.

Search Engine Optimization – Arama Motoru Optimizasyonu

Bilinçli bir SEO için en önemli şey gerçekçi olmaktır. Sonrasında ihtiyaç duyulan ise düzenli çalışmak ve sabırlı olmaktır. Bu nedenle bilinçli bir seo danışmanlığı desteği isterseniz size yardımcı olmak isteriz.

SEO anlamı nedir?

Search Engine Optimization” kelimelerinin baş harflerdir. Türkçesi “Arama Motoru Optimizasyonu”

SEO ne işe yarar?

google, bing, yandex gibi arama motorlarında organik arama sonuçlarında web sitenizin üst sıralarda çıkmasına yardımcı olur.

Organik arama nedir?

Merak ettiğiniz ve google da yazıp sonucunu gördüğünüz aramalardır.

Organik ismi neden konmuştur?

Adının organik olmasının nedeni ise sizin içinizden geldiği gibi aramanız ve sonuçlarında buna göre en faydalı bilgilerin listelenmesindendir. Bu sonuçların dışında bir de reklam verenlerin siteleri listelenir. Bu sonuçlar içerdiği faydaya göre değil reklam verenin bütçesine göre sonuçlarda listelenir. Ve SEO ihtiyacı olmadan sizin sitenizi üst sırada gösterebilir.

Reklam vermek yerine neden SEO ile zaman kaybedeyim?

SEO için harcanması gereken bütçe, reklam bütçesine göre daha düşüktür. Aynı zamanda SEO ile kazanacağız trafik reklamlara göre daha stabil olacaktır.

SEO olunca reklama gerek var mı?

Reklam her zaman SEO ile birlikte olduğunda daha fazla fayda sağlar. Tercih tamamen web sitesi sahibine aittir. Sadece SEO ile veya sadece reklam ile de yol alınabilir. Tavsiyemiz hem reklam verilmesi hem de SEO uygulanması yönündedir.

SEO Danışmanlığı Hizmet Takvimi

 1. HEDEF : Web sitesinin incelenmesi ve beklentilerin öğrenilmesi sonucu ulaşılabilir hedeflerin belirlenmesi.
 2. SEKTÖR VE RAKİP SİTELERİN ARAŞTIRILMASI : Sektör analizi yapılır ve rakip firmaların web siteleri incelenir. Araştırma sonucuna göre
 3. SOSYAL MEDYA AKTİVASYON : Karar verilen sosyal medya platformlarında hesaplar açılır. Hesaplar mevcutsa yetki alınır.
 4. PAYLAŞIM YOĞUNLUĞU : Sosyal medya kullanım sıklığının planlaması hazırlanır ve onay alınır.
 5. İÇERİK OLUŞTURMA : Paylaşımlar için başlıklar ve bu başlıklara uygun içerikler hazırlanır. Onay alınır.
 6. PAYLAŞIM : Onaylanan içerikler planlanan sıklıkta sosyal medya üzerinden paylaşılır.
 7. RAPORLAMA : Paylaşım sonucu oluşan veriler medya bazında raporlanır.

Tamamen sizin ihtiyaçlarınıza özel yazılım geliştirme hizmeti veriyoruz. Tüm isteklerinize uygun esnek ve işlevsel yapıda proje yazılım hizmeti almak için hemen bizimle iletişime geçiniz.

Tamamen sizin gereksinimlerinize özel yazılım geliştirme. Bütün isteklerinize uygun elastiki ve işlevsel yapıda proje makale  hizmeti.

Günümüzde bir makale  projesi fikri ortaya çıktığında onu hayata geçirmek için yapılabilir mi? Diye dert etmeye gerek kalmadı. Artık yapılabilirlik şeklinde bir vaziyet söz konusu değil, yeter ki iyi mi yapılması icap ettiğine karar verin.

özel   proje  nedir? eğer projenin kendine özel olan gereksinimleri varsa ve bu ihtiyaçlar halihazırda var olan yazılımlar ile çözülemiyorsa veya ehil gelmiyorsa o vakit özel projedir.

Her özel ihtiyaç özel proje midir? tüm projeler özeldir fakat bizim tanım ettiğimiz durum kurumsal ihtiyaçların neticesinde ortaya çıkan projelerdir. Bir kurumun kendi arasında kullanmak veya müşterilerine sunmak için hazırladığı spesifik özellikleri olan proje özel bir projedir.

şayet özel bir projeniz varsa hepimiz ona talibiz

Web projeniz tamamlandıktan sonrasında android mobil uygulamaya ve ios mobil uygulamaya da haiz olabilirsiniz.

özel yazılım projesi geliştirme takvimi
Kapsam tayin : proje sahibinin projesi için talep etmiş olduğu tüm özellikler öğrenilir ve belirlenen kapsamın tasdikı alınır
Tasarim çalişmasi (u.I.) : kullanıcı deneyimine (u.X) müsait ve kullanıcı dostu görsel grafik çalışması hazırlanır ve onaylamaı alınır
Projenin kodlanmasi : onaylanan kurmacama uygun şekilde internet teknisyenın kodlanması tamamlanır.
Kontrol aşamasi : ilk testü hele.Zone tarafından meydana getirilen web tatbik kontrol sürümü, onay alınması için proje sahibine teslim edilir.
Yayinlama : test sürümü onaylanır onaylanmaz artık internet uygulamamız dünyaya açılmaya hazırdır. Hiç zaman kaybetmeden uygun sunucu üzerinden yayına alınır.
Yazılım şirketi  nasıl bulunur ?

– google da araştırarak,
– arkadaş tavsiyesiyle,
– beğendiğiniz uygulamayı geliştiren yazılım şirketi ile mesajlaşmaya geçerek,
– sosyal medya paylaşımlarından görerek,
– online reklamlar ile bularak.

şirketlerin sunduğu faydalar nedir?

Bu sorunun cevabını blog sayfamızda detaylıca anlatıyoruz.

*** doğru makalelım şirketini nasıl seçerim? ***

En can alıcı sorumuz bu olsa gerek. Bu probleminin cevabı için çok fazla değerlendirmeniz gereken konu var. Bu sual ile ilgili olarak blog sayfamızda kucak kucak detaylı anlatıyoruz. Merak ediyorsanız okumanızı öneririm, fakat vaktim yok   sizin özet yanıtınız nelerdir derseniz cevabımız: sizi anlayan, aynı dili  ve ahenk yakaladığınıza inandığınız yazılım şirketini seçmelisiniz.